Neden Deri Ayakkabı

Yaklaşık 5 yıldır müşterilerimiz için deri ayakkabılar üretiyoruz. Modern yaşam, tercihlerimizdeki farklılıklara göre yıllar içerisinde yeni ayakkabı malzemelerinin ortaya çıkmasına neden oldu. Daha ekonomik ürünler olması sebebiyle, uzun yıllar kumaş, kot, keten, plastik vs. malzemelerle yapılan ayakkabılar tercih edildi. Bu süreç deri ayakkabı üreticilerinin de yeni model ver renk seçenekleri arayışına götürdü.  Bugün geçtiğimiz 10-20 yıl öncesine göre, deri ayakkabı model, taban ve renklerde seçeneklerin artmasıyla, deri ayakkabıya olan rağbet her geçen gün artmaya devam ediyor.

Ayakkabı almaya karar vermiş bir insanın, ‘neden deri ayakkabı alayım?’ sorusuna, bir deri ayakkabının sağlayacağı faydaları belirterek katkıda bulunmak isteriz;

Dayanıklılık ve Koruma;

            Kumaş bir ayakkabı, özel bir darbeye, zorluğa, iklime vs. denk gelmese bile deri bir ayakkabıya çok daha az bir ömre sahiptir. Görece deri ayakkabının pahalı olduğunu söyleyen insanlar, aldıkları deri ayakkabının yıllarca eskimediğini ve formunun bozulmadığını görünce, bu fikirlerinden vazgeçiyorlar.

            Ayrıca ayaklarınızı dış etkenlerden, diğer ayakkabılara göre çok daha fazla korur. Yoldaki kesici, sivri veya sert bir cisme çarptığınızda ya da ayakkabınız sürtündüğünde ayaklarınız zarar görmez ya da daha az zarar görür.

Nefes Alabilirlik;

Deri, yapısı itibari ile gözeneklere sahip olduğu için, bu mikro gözeneklerden hava alarak ayaklarınızı ferah tutar.

Suya Karşı Direnç;

Deri, yine yapısı itibari ile su geçirmezlik özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde, zor şartlarda ayaklarınızın sudan korur.

Rahatlık ve Ayağa Daha İyi Uyum Sağlama

Ayaklarınızı rahat ettirsin diye tercih ettiğiniz yumuşak kumaşlı bir ayakkabıların ne kadar hızlı deforme olduğunu, deforme olmasın diye aldığınız sert yüzeyli ayakkabıların da ne kadar konforsuz olduğunu görmüşsünüzdür. Deri bu sertlik ve yumuşaklık dengesini sağlayarak ayaklarınızı rahat ettiren nadir bir üründür.

Kolay Temizleme;

Büyük gözeneklere sahip olmayan kaygan yapısı sayesinde çabuk kirlenmeyen deri, uzun vadede kirlenme durumunda bile silinerek kolayca temizlenebilir.

Şık Modern ve Tarz;

Başta da söylediğimiz gibi; modern çağ ve değişen isteklere uyan deri ayakkabı üreticilerinden kendinize özel model ve renklerde ayakkabılar seçerek tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Paylaş:
Konuşma Başlat